Men's Selections

Senior Selections for Round 3 - 2017/18 - if your name is not there and you are available please contact one of the coaches.

Players shown in Bold text are umpiring juniors - please refer to the junior umpiring roster here.

First Nine

1ST NINE
v Essendon
@ Boeing Reserve
Time 3:30 PM
Date 15/10/2017
 
1 Andrew Mann
2 Matthew Kent
3 Nathan Aron
4 Andrew Tierney
5 Oliver McMahon
6 Scott Moore
7 Alex Hondromatidis
8 Tim Sullivan
9 Rob Hondromatidis
  Matthew Blackmore
  Liam Davine
     
     
     
     
COACH
Andrew Tierney
0404 906 790

Fourth Nine

4TH NINE
v Essendon
@ Surrey Park
Time 1:00 PM
Date 15/10/2017
 
1 Aaron Hoskin
2 Stephen Gerwing
3 Jimmy Vanderhoff
4 Nick Cleland
5 Tomas Arthur
6 Kurtis Smith
7 Hsien Tran
8 Finn O'Connell
9 Vincent Torcasio
  Matt Beyer
  Patrick Cotter
  Arran Potter
  Ben Smith
  Trent Ryan
  Nick Dimitrakopoulos
COACH
Stephen Gerwing
0417 520 525

Unavailable

Players can nominate their unavailability through the TeamApp tool:

https://melbournedemons.teamapp.com/unavailabilities

 

Second Nine

2ND NINE
v Essendon
@ Boeing Reserve
Time 1:00 PM
Date 15/10/2017
 
1 Adam Pahos
2 Rhys De Highden
3 Slade Squire
4 Harvey Mitchelhill
5 Xander Barling
6 Charlie Keyhoe
7 Daniel Beattie
8 Kyeongmin Kim
9 Charlie Stewart
  Stephen Lawrence
  Justin Aron
  Jarrett Commane
     
     
     
COACH
Alex Hondromatidis
0437 740 008

DIV 4 East

DIV 4 East
v Packenham
@ Packenham
Time 1:00PM
Date 15/10/2017
 
1 Lachlan Clayton
2 Lenny Chiverton
3 Dan Charles
4 Dean Abdallah
5 Enoch Shen
6 Chao Shih
7 Carlos Devenish
8 Neal McIntyre
9 Luke Painter
  Bryce Webb
  Joel Gelding
     
     
     
     
COACH
Andrew Barker/Bryce Webb
0419 579 064/0419 040 279

Third Nine

3RD NINE
v Essendon
@ Surrey Park
Time 3:30 PM
Date 15/10/2017
 
1 Tim Roos
2 Sadi Nergiz
3 Shaun Hilliard
4 Paul Howard
5 Cooper Gerwing
6 Ryan Pahos
7 Satoshi Sawayama
8 James Roy
9 Jacob Rizio
  Grant Svikulis
  Hudson Gerwing
  Albert Suttor
     
     
     
COACH
Shaun Hilliard
0417 019 576